2023. 11. 01.
Dr. Varga-Bajusz Veronika
Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár
részére
Válasz a VI/764-14/2023/FÁFIN iktatószámú levélre
Tisztelt Helyettes Államtitkár Asszony!
A mai nappal megkaptam 2023. október 12-én kelt levelét, melyben leírja, miért nem felelt meg pályázatom a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektori pozíciójára.
Azt írja, nem tartalmaz pályázatom igazolást arról, hány nemzetközi kiadványokat forgalmazó lemezkiadó által kiadott szerzői lemezzel rendelkezem.
Mint a pályázat mellékleteként csatolt fényképekből is látszik, szerzői lemezeimet a Hungaroton adta ki, mely nemzetközi kiadványokat forgalmazó lemezkiadó.
Számonkéri, hogy nemzetközi versenygyőzelmeim és versenyeredményeim nem nemzetközi környezetben valósultak meg, például a Federation of International Music Competitions által jegyzett versenyeken. Ez a feltétel azonban nem szerepelt a pályázati kiírásban. Egyébként ez a szervezet az elmúlt 35 évben összesen három zeneszerzőversenyt hirdetett.
Ugyanakkor nemzetközi versenygyőzelmeim – mint az a közjegyző által hitelesített másolatból is kitetszik - a Union of European Choral Federations, későbbi nevén European Choral Association, Európa legnagyobb kórusszövetsége nemzetközi zeneszerzőversenyein születtek. Talán minősíti magát a versenyt, hogy az itt elért első helyezésért Miniszteri dicséretben részesültem.
Azt írja, hogy zsűrizéseimből nem derül ki, hogy azok nemzetközi környezetben valósultak meg. Természetszerűleg minden nemzetközi verseny nemzetközi környezetben valósul meg. Nemzetközi versenyzőkkel, nemzetközi zsűrivel. A nemzetközi versenyekben való zsűrizés feltételei között nem szerepelt, hogy azoknak a versenyeknek a Federation of International Music Competitions által jegyzett versenyeken kell történnie. Mindemellett Szlovákia, Szerbia, vagy Románia meg kell feleljen a „nemzetközi környezetnek”.
Mint pályázatomban is leírtam, négy éven át voltam az Óbudai Társaskör igazgatóhelyettese, művészeti vezetője. Hat éven át vezettem dékánként a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karát, öt éve ugyanott tanszékvezető dékánhelyettes vagyok. A Magyar Művészeti Akadémia Művészeti Felsőoktatás helyzetével foglalkozó Bizottságát vezetem. Emellett a művészeti felsőoktatással is foglalkozó Magyar Akkreditációs Bizottság Művészeti Bizottságának elnöke vagyok. Mindezek a tevékenységek véleményem szerint kimerítik a zenei intézmények működésének, menedzselésének magas szintű jártasságának feltételét.
Továbbá hiányolja pályázatomból a nemzetközi szakmai szervezetekben végzett munkám igazolását, de ez a kitétel egyáltalán nem szerepelt a pályázati kiírásban.
Szeretném még egyszer leszögezni, hogy semmiféle hiánypótlásra felszólító levelet, e-mailt nem kaptam. De ha kaptam volna, akkor is a most leírtakat válaszoltam volna.
Mindezek alapján nem tudom elfogadni elutasító levelét, és kérem pályázatom újbóli elbírálását a kiírásnak megfelelően.
Üdvözlettel:
Dr. Tóth Péter
Budapest, 2023. 10. 19.
2023. 10. 20.
2023. 10. 09.
A magyar ember köszönetet mond a világnak
A magyar ember mobiltelefonja csengőhangjára ébredt. Megköszönte a Motorola német mérnökének Martin Coopernek a találmányt, lábát az oszmán-török eredetű papucsba bújtatta és elindult a pvc (Victor Regnault, Charles Goodyear, Fritz Klatte) burkolatú fürdőszobába.
Villanyt kapcsolt és hálát rebegett Galvani, Volta, Faraday, Ampére, Ohm, Tesla, Morse, Edison és Siemens uraknak. Mindennapi szükséglete közben Sir John Harington és Joseph Bramah vízöblítéses toalettjét használta, kiegészítve a kínaiak találmányával (WC papír). A lezúduló víz és a kézmosás közben megemlékezett a rómaiak által bevezetett csatornarendszerről és a szennyvíztisztításról.
Fogmosás közben (fogkefe William Addis, tubus Washington Sheffield, fogkrém Ottmar Heinsius von Mayenburg drezdai gyógyszerész) belepislantott az olaszországi Muranóban kifejlesztett tükörbe, de egészen addig, míg fel nem vette a Roger Bacon és Benjamin Franklin által megalkotott és a három üvegcsiszoló (Carl Zeiss, Ernst Abbe és Otto Schott) által elsőként létrehozott szemüvegét, nem sokat látott.
Pedig homályos tekintettel nehéz lesz borotválkozni, gondolta, miközben a kezébe vette a Kampfe testvérek találmányát a Gilette által biztonságossá tett és a szláv britva szóból származó borotvát. Arcát a perzsák által kifejlesztett parfümmel paskolta be.
Szobájában felhúzta az esslingeni asztalosmester által kifejlesztett redőnyt és örömmel nézte, ahogy a francia és angol üvegesek által meghonosított ablaküvegen és a Jacquard (Joseph Marie Jacquard) függönyön át beömlik a fény.
Felöltözött. Ehhez igen sok ember munkájára volt szüksége. William Lee, John Kay, James Hargreaves, Josiah Crane, Richard Arkwright, Samuel Crompton, Edmund Cartwright, Decroix, Joseph Marie Jacquard, Matthew Townsend Redgate, Isaac Wixom Lamb, William Cotton, William H. McNary, John Heathcoat, John Levers, J. Thorpe, Thomas Walford, Johann Heinrich Bockmühl találmányaikkal mind-mind ott asszisztáltak, míg a magyar ember végre magára ölthette ruhaneműit.
Pantallójába, mely a comedia dell artéből ismert velencei kereskedő által hordott hosszúnadrágról kapta nevét, begyűrte műselyem ingét (Victor Regnault, Charles Goodyear, Fritz Klatte, Hermann Staudinger) és megfőzte Etiópiából származó kávéját, dél-amerikai kakaóját. Készített egy tál müzlit is a svájci orvos Maximilian Oscar, Bircher-Benner találmányát egy kis gyümölcsjoghurttal (Daniel Carasso) keverve, ezt kedvenc, George Ravenscroft által finomított üvegpoharából fogyasztotta el, majd csomagolt magának az útra egy szendvicset is John Montagu Sandwich kártyabolond gróf - illetve inasa - ötlete nyomán.
Leszalad a pincébe, hogy elővegye biciklijét (Freiherr Karl von Drais), de nem birkózott meg a lakattal (Harry Soref), így kénytelen volt gyalog elindulni.
Míg a pormentesített utcán (rómaiak) a villamosra várt (Werner Siemens) arra gondolt, hogy este biztosan megiszik egy pohár jéghideg sört. Ehhez persze köszönő levelet fogalmazott az egyiptomiaknak, Pasteur és Nicolas Appert uraknak, valamint a hűtőgép első megalkotójának William Cullennek, valamint a modern fridzsirek működését lehetővé tevő freon felfedezőinek Thomas Midgleynek és Charles Franklinek.
2023. 10. 01.
2023. 09. 29.
2023. 06. 10.